The Yetty Bennett Memorial Tournament Winners


MACCACI TENPIN SUPER LEAGUE ANNUAL
GREG SMALL & YETTY BENNETT MEMORIAL TOURNAMENT
WINNERS

2002:
NATALIE SZNAJER  -  MARK LUSTIC
2003:
SUSAN SZNAJER  -  MICHAEL EISENSTEIN
2004:
SANDRA BARM  -  DARREN GROSS
2005:
KERRY SCHWARTZ  -  MARTIN PASSMAN
2006:
DEIDRE LIBBERT  -  JOSHUA SMALL
2007:
DEBBIE WILLSON  -  WALLY WIEDERMAN
2008:
CAMILLE DAUBENY  -  MATHEW WICKS
2009:
CAMILLE DAUBENY  -  TONY FAUST
 

MACCABI TENPIN SUPER LEAGUE ANNUAL
YETTY BENNETT MEMORIAL TOURNAMENT
WINNERS  -  RUNNER-UP  -  3RD PLACE

2010:
CAMILLE DAUBENY  - HOWARD BARM
2011:
LADIES DIVISION : EVY ROSE 
                                  RUNNER-UP: LARA SCHWARTZ
                                   3RD: CAMILLE DAUBEN
MEN'S DIVISION :  MARK KATZ
                                  RUNNER-UP: HOWARD BARAM
                                   3RD: MATT DOOBON
2012:
LADIES DIVISION : MAXINE BREM
                                   RUNNER-UP: DEIDRE LIBBERT
                                    3RD: YENA TA
MEN'S DIVISION :  RICKY KREMER
                                  RUNNER-UP: HOWARD BARAM
                                  3RD: BEN ALEXANDER
2013:

LADIES DIVISION : SUE SZNAJER
                                   RUNNER-UP: MAXINE BREM
                                   3RD: FIONA ROTHMAN
MEN'S DIVISION : TONY FAUST
                                RUNNER-UP: RICKY KREMER
                                3RD: MARTIN PASSMAN
2014:
LADIES DIVISION : FIONA ROTHMAN
                                  RUNNER-UP: DEIDRE LIBBERT
                                  3RD: MAXINE BREM
MEN'S DIVISION : BEN ALEXANDER
                                 RUNNER-UP: TONY FAUST
                                 3RD: ANDREW DRYLIE
2015:
LADIES DIVISION : SUE SZNAJER
                                   RUNNER-UP: NAOMI BARAM
                                   3RD: DEIDRE LIBBERT
MEN'S DIVISION :  JOHN STOREY
                                  RUNNER-UP: BERNARD LUGAY
                                  3RD: BEN ALEXANDER
2016:
LADIES DIVISION : DEIDRE LIBBERT
                                   RUNNER-UP: SUSAN SZNAJER
                                   3RD: FIONA ROTHMAN
MEN'S DIVISION :    BERNARD LUGAY
                                    RUNNER-UP: BEN ALEXANDER
                                    3RD: ANDREW DRYLIE
2017:
LADIES DIVISION :  EVELYN ROSE
                                   RUNNER-UP : SUSAN SZNAJER
MEN'S DIVISION :   ZAC JUDD
                                   RUNNER-UP : MARK KATZ
                                   3RD :  HOWARD BARAM
2018:  BOTH TENPIN CLUBS PUT ON TOURNAMENT:

            The Yetty Bennett Tournament winners: 1st Place : Fiona Rothman
                                                                                     2nd Place : Lilik Passman
                                                                                     3rd Place  :  Naomi Baram
             The Greg Small Tournament:  1st Place  : Ari Baram
                                                                     2nd Place : Natai Hanouka
                                                                     3rd Place  : Marlon Aronowitz

2019:
LADIES DIVISION : SUSAN SZNJAER
                                   RUNNER-UP: NAOMI BARAM
                                   3RD : DEIDRE LIBBERT
MEN'S DIVISION :   HOWARD BARAM
                                   RUNNER-UP : STEPHEN J. CLARKE
                                   3RD : GRAEME BOGAN

2020:














 

 

NEWSLETTER


Sign up for our newsletter to get the latest news